chris-montgomery-smgTvepind4-unsplash.jp
Uluslararası Sedef ve Artrit Yaşam Kalitesi Konferansı
Tema:
Sedef Hastaları İçin Yaşam Kalitesini Arttırmanın Yolları

24 EKİM 2020 / VIDEO KONFERANS

Sedef ve Artrit Yaşam Kalitesi Konferansı Hakkında

Türkiye Sedef hastaları Dayanışma Derneği, 24 Ekim 2020 tarihinde Sedef Hastaları İçin Yaşam Kalitesini Arttırmanın Yolları temalı Uluslararası Sedef ve Artrit Yaşam Kalitesi Konferansı’nı pandemi şartlarından ötürü online paltformda düzenlenmiştir.

 

IFPA üyesi ülkelerin, hasta derneklerinin ve alanında uzman konuşmacıların katılımı ile gerçekleşen bu etkinlikte, sedef hastalığının bireyin yaşam kalitesine etkileri, bir anlamda sedef hastalığının bireyde yarattığı psikososyal yük ortaya konulmuştur.

 

Etkinlikte, ayrıca bu etkilerin nasıl iyileştirilebileceği, sedef hastalarının hem sosyal hayatta hem tedavi süreçlerinde yaşam kalitelerini nasıl arttırabileceği meselelerine sağlık iletişimi, hasta hakları ve sağlık hukuku bağlamında mercek tutulmuştur.

Konuşmacılar

3. Uluslararası Sedef ve Artrit Yaşam Kalitesi Video Konferansı, başta International Federation of Psoriasis Associations (IFPA) olmak üzere, sedef hastalığı konusunda deneyimli uluslararası alandan uzman konuşmacıları bir araya getiriyor.

Özel Davetli Konuşmacı
Silvia Fernandez Barrio.jpg

Silvia Fernandez Barrio

IFPA - ARGENTINA

IFPA (International Federation of Psoriasis Associations) Uluslararası Sedef Hastalığı Dernekleri Federasyonu Arjantin Temsilcisi